+48 77 44 151 51
 
 

Pracownie

W Zakładzie Aktywności Zawodowej działa
7 profilowanych pracowni oferujących usługi i produkty wykonywane przez osoby niepełnosprawne. Każdą pracownią kiedują specjaliści z danej branży jako istruktorzy zawodu.

więcej

Galerie

Działamy od 2004 r. Zatrudniamy 65 osób. Prowadzimy rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Nasza działalność to nie tylko praca.
Zobacz jak to robimy!

więcej

Sklep

Nasze wybrane artykuły sprzedajemy równiez w internecie.
Specjalnie wyselekcjonowane arcydzieła można zamówic z dostawą do domu.

www.cosnaprezent.com

więcej

 
   
 

Nowa jakość w ZAZ-ie - nowa maszyna.

21.10.2015

Nowa jakość w ZAZ-ie - nowa maszyna.

Zgrzewarka kloszowa ABB PACK GT 4255S do pakowania w folię termokurczliwą

001.jpg

15 października br.  Pracownia Terenów Zielonych wzbogaciła się o nową maszynę. Jest to zgrzewarka do pakowania w folię termokurczliwą. Urządzenie zgrzewa i pakuje produkty w folię termokurczliwą w zaledwie 2 sekundy, jest bardzo łatwa w obsłudze, ma wiele możliwości wykorzystania.

Odbyło się szkolenie z obsługi maszyny dla wszystkich pracowników pracowni. Uczestniczy szkolenia otrzymali stosowne certyfikaty.

004.jpg


Folie używane w urządzeniu mają atest dopuszczający do stosowania przy pakowaniu żywności. Maszyna w kilka dni po instalacji została użyta do pakowania notesów, które powstawały w kilku innych pracowniach Zakładu Aktywności Zawodowej. Urządzenie może służyć do estetycznego i zabezpieczającego pakowania książek, notesów i notatników, biżuterii, kubków, zegarów czy wytworów z gliny.

002.jpg

Za pomocą tego urządzenia możemy tworzyć zestawy kilku produktów zapakowanych w jedno, przeźroczyste opakowanie zbiorcze.

Dzięki zaletom urządzenia będziemy mogli łatwo i szybko pakować nasze towary oraz świadczyć usługi pakowania i konfekcjonowania wszelkich produktów.

003.jpg


Zapraszamy do korzystania z usług konfekcjonowania - szczególnie drukarnie i agencje reklamowe.

Tekst: Monika Denkiewicz
Zdjęcia: Artur Bogucki

Coś więcej

13.10.2015

"Coś więcej"

Adam Skowron to pełen energii pracownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Opolu. W pracowni poligrafii, każdego dnia z cierpliwością i skrupulatnością wykonuje różnego rodzaju projekty graficzne wykorzystując w tym celu profesjonalne oprogramowanie graficzne.

W tym kierunku chciałby poprowadzić swój dalszy rozwój zawodowy. Studiował, posiada licencjat z ekonomii. Zastanawia się nad także studiami magisterskimi - może z innego kierunku.

002.jpg


Pytany o to, czym jest dla niego praca w ZAZ-ie, mówi, że jest to interesujące doświadczenie. W zwykłym dniu pracy, wykonuje nadruki na koszulki i obrysy ilustracji, które później znajdują się na kubkach.

Mówi też o tym, że w jego miejscu pracy panuje bardzo dobra atmosfera. W pracowni nie występuje jakakolwiek hierarchia. Każdy członek zespołu  jest równo traktowany - " jesteśmy przyjaciółmi, wspólnie pracujemy nad zleceniami, wspólnie rozmawiamy na różne życiowe tematy, wzajemnie staramy się sobie pomagać." To chyba najlepsza pracownia dla mnie w całym zakładzie - potwierdza Adam.

Instruktor Artur Bogucki opowiada o Adamie, że "jest bardzo zdolny i pomimo, że na początku był mocno zamknięty przed grupą dziś rozwija się społecznie i zawodowo, zrobił duże postępy".

004.jpg

Ale praca to nie wszystko. 

Od czasów liceum Adam jest sportowcem. Podnosi ciężary. "To jest sport dla każdego, wystarczy mi trochę szersza ławeczka, bym mógł stanąć do rywalizacji ze zdrowymi zawodnikami", mówi. Rozmawiamy w dzień po zawodach " Srebrna Sztanga", na których Adam pobija swój kolejny rekord życiowy, wyciskając 102 kg. Zapytany o to, jak się z tym czuje powiedział "w życiu chodzi o to, by każdego dnia dawać z siebie więcej". 

003.jpg

Współautorem sukcesu Adama jest jego trener Wojciech Zachariasz, który prowadzi zajęcia sportowe na siłowni Achilles w Opolu. 
Kolejną sportową pasją Adama jest paralotniarstwo. Niedawno wrócił z obozu sportowego pod Koninem. 

Był on organizowany przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ". Jest to obóz dla osób na wózkach. Uczestnicy latają na specjalnych, półleżących fotelach. W powietrzu, mają nieustanny kontakt z prowadzącym, dzięki słuchawce, w którą są wyposażeni. To jedyna grupa niepełnosprawnych w Polsce, uprawiająca paralotniarstwo. Obóz może być częścią kursu na licencję instruktora. Adam ma zamiar zrobić taką licencję parolotniarza. 

006_1.jpg

Zagadywany o wrażenia, mówi, "wiesz, jak uda ci się oderwać od ziemi i wylądować, zmienia się coś w mózgu. Nagle czujesz, że możesz wszystko". Kiedy dowiedziałam się, że chłopak ma lęk wysokości, jego nowa fascynacja nabrała innego, ciekawego znaczenia.

Chcę zadać pytanie jakiego, ale słyszę, "bo to chodzi o to, by się przełamać".

005.jpg

Pytanie o to, co daje chłopakowi sport, wnosi do rozmowy coś nowego. Słyszę, że sport, to niezależność.  Bardzo ciekawi mnie, jaka jest definicja słowa " niezależność", osoby chorującej na przepuklinę oponowo - rdzeniową. Być niezależnym, według mojego rozmówcy to korzystać z pomocy innych, tylko wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne.  Dlatego Adam wyprowadził się z rodzinnego domu.  

Choroba, natomiast nie jest dla niego przeszkodą, w dążeniu do codziennie wyznaczanych przez siebie celów. "Nie jestem po wypadku, nie musiałem się przestawiać, mogę więc robić to, czego chcę".

001.jpg

Spytałam Adama o marzenia, byłam przygotowana na odpowiedź o nowych medalach i osiągnięciach. Usłyszałam o domu, rodzinie, 
coraz wyższych lotach. 

Jak widać to człowiek, który chce od życia, czegoś więcej. Odebrałam swojego rozmówcę, jako kogoś, kto lubi życie. 
Wyciąga z niego wszystkie barwy. 

Tekst. Monika Denkiewicz

Zdjęcia: archiwum Adam Skowron
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47