+48 77 44 151 51
 
 

Pracownie

W Zakładzie Aktywności Zawodowej działa
7 profilowanych pracowni oferujących usługi i produkty wykonywane przez osoby niepełnosprawne. Każdą pracownią kiedują specjaliści z danej branży jako istruktorzy zawodu.

więcej

Galerie

Działamy od 2004 r. Zatrudniamy 65 osób. Prowadzimy rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Nasza działalność to nie tylko praca.
Zobacz jak to robimy!

więcej

Sklep

Nasze wybrane artykuły sprzedajemy równiez w internecie.
Specjalnie wyselekcjonowane arcydzieła można zamówic z dostawą do domu.

www.cosnaprezent.com

więcej

 
   
 

"Niepozorny 1 %" - Nagroda dla Fundacji

16.04.2016

"Niepozorny 1 %" - Nagroda dla Fundacji

Dziś na opolskim rynku odbyło się rozdaniem nagród w konkursie " Niepozorny 1 %" .
 Nasza Fundacja zdobyła w nim pierwsze miejsce. 

" Niepozorny 1%" to konkurs organizowany przez Biuro Organizacji Pozarządowych, przy Urzędzie Miasta Opola, przy współpracy portalu 24opole.pl,  dla Organizacji Trzeciego Sektora, na najciekawszy sposób promocji działań związanych z pozyskiwaniem 1% podatku na swoją działalność.  

Gratulujemy Państwu Teresie i Kazimierzowi Jednorogów. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak wspaniałej organizacji.

Tekst: Monika Denkiewicz 

Pracownia Poligraficzna ZAZ

04.04.2016

"Pracownia Poligraficzna Zakładu Aktywności Zawodowej - od pomysłu wszystko się zaczyna"

Po dłuższej przerwie wracamy do prezentacji poszczególnych pracowni opolskiego ZAZ.
Dziś ta, w której wszystko się zaczyna - PRACOWNIA POLIGRAFICZNA. 

Jest to jedna z największych pracowni w tym miejscu. Aktualnie zespół składa się z  ośmiu osób niepełnosprawnych i jednego instruktora zawodu. Właściwie to ośmiu kreatywnych mężczyzn i nieraz zagubiona w przestrzeni społecznej i  zawodowej redaktor strony internetowej. 

To tutaj wszystko się zaczyna. Powstają projekty nowych, unikalnych produktów, dzięki zastosowaniu specjalistycznych
programów graficznych. Pracownia realizuje indywidualne zamówienia. Chcesz poznać nasze produkty? Przyjdź, zobacz, zamów coś dla siebie.

 Po pierwsze - atmosfera

Wszystko to odbywa się w atmosferze kreatywnego chaosu, który czyni pracę tutaj nieprzewidywalną i codziennie ciekawszą. Nigdy nie wiadomo,  co dziś zostanie zaprojektowane. Wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania i indywidualnej kreatywności każdego z pracowników.
W okresie wielkanocnym powstały tu miękkie zajączki, do ozdoby świątecznego stołu. W tak zwane dni powszednie powstają tu notesy, fotokubkitorby z nadrukami. Wykonywany jest tu również szereg usług z zakresu druku cyfrowego, czy oprawy dokumentów.
W dalszym ciągu, prowadzone jest tu także stanowisko przegrywania kaset VHS na płyty DVD.

Kim jesteśmy? PRACOWNIA POLIGRAFICZNA to grupa uzupełniających się indywidualności. Jest tu dwoje czytających w myślach.
On - uzależniony od adrenaliny, ona uzależniona od słów. Jest tu zakochany w swoich dziewczynach mąż i tata. 

Jest żądny wyzwań zawodowych, twórca stron internetowych, instruktor - poeta i uśmiechnięty Ślązak sypiący dobrymi żartami, jak z rękawa. Jest też kochający ryzyko, perfekcyjnie ogarniający ład w pracowni, rozgadany, władca video i prasy.  
Jest cichy i zdolny, artysta programu COREL. Pracuje z nami też kreatywny, acz milczący poszukiwacz przygód. 

" Napisz o nas, że jesteśmy najlepsi" - słyszę od szefa, Artur Bogucki dba o dobry PR swojej ekipy. Nie wiem, czy jesteśmy najlepsi, ale na pewno jesteśmy otwarci na nowe projekty, umiejętności, wiedzę, a przede wszystkim na siebie nawzajem. Rozmawiamy na każdy temat, wyrażamy swoje opinie, wymieniamy poglądy. Z niecierpliwością czekamy na koleżankę, która niedługo wraca z urlopu macierzyńskiego. 

Będzie nas więcej. Będzie ciekawiej. Będzie weselej :)

Tekst: Monika DenkiewiczStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47