+48 77 44 151 51
 
 

Pracownie

W Zakładzie Aktywności Zawodowej działa
7 profilowanych pracowni oferujących usługi i produkty wykonywane przez osoby niepełnosprawne. Każdą pracownią kiedują specjaliści z danej branży jako istruktorzy zawodu.

więcej

Galerie

Działamy od 2004 r. Zatrudniamy 65 osób. Prowadzimy rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Nasza działalność to nie tylko praca.
Zobacz jak to robimy!

więcej

Sklep

Nasze wybrane artykuły sprzedajemy równiez w internecie.
Specjalnie wyselekcjonowane arcydzieła można zamówic z dostawą do domu.

www.cosnaprezent.com

więcej

 
   
 

XVI OPOLSKIE DNI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

09.09.2016
XVI OPOLSKIE DNI NIEPEŁNOSPRAWNYCH 
Chwilami naprawdę lubię swoją pracę. Dzięki niej mogę uczestniczyć w naprawdę ciekawych wydarzeniach. Jednym z takich wartych uwagi wydarzeń są coroczne dni osób z niepełnosprawnościami. 

W dniach 8-9 września 2016 w Opolu już po raz szesnasty rządzą osoby niepełnosprawne. Z tej okazji opolski Plac Wolności zamienił się w plac wystawienniczy. Swoje stanowiska mają tam organizacje organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, z całej Polski. 

Fundacja " DOM" była reprezentowana przez Galerię " Biały Kruk". Podopieczni z wielkim zaangażowaniem sprzedawali wykonywane przez siebie produkty. Stoiska przyciągające uwagę miało też kilka innych organizacji. Na scenie, Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, przekazał niepełnosprawnej Patrycji, symboliczne klucze do miasta.

niepe__nosprawni.jpg

Mnie najbardziej zapadło w pamięć stanowisko Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących, okręgu opolskiego. Można tam było postrzelać z pistoletu laserowego do mówiącej tarczy strzelniczej. Nie próbowałam, bo prawdopodobnie przez cały dzień zostałabym w tym, jednym miejscu, a było jeszcze wiele ciekawych stoisk do obejrzenia. Warsztat Terapii Zajęciowej, ze Starych Siołkowic, prezentował lniane torby własnej produkcji. Nasz " Biały Kruk" też robi podobne, ale te z Siołkowic przyciągały hasłami. 

Mój uśmiech wywołała torba z rysunkową Smerfetką, z nadrukiem " jestem kobietą i dobrze mi z tym". 

Ciekawie prezentował swoje wyroby również Zakład Aktywności Zawodowej w Branicach. Poza glinianymi kotami i wyszywanymi obrazami, pokazał też działający przy Zakładzie Aktywności Zawodowej, zespół muzyczny " ZAZIK". 
Grający w nim podopieczni, zrobili na scenie, naprawdę dobre, muzyczne show. 
W godzinach popołudniowych, odbyły się pokazy zespołów tanecznych z Domu Dziennego Pobytu dla seniorów Magda - Maria oraz Środowiskowego Domu Samopomocy " Magnolia" z Opola. Później na scenie pojawili się laureaci XVI spartakiady.

Każdemu z nich został wręczony pamiątkowy puchar. Ten dzień, pomimo lejącego się z nieba upału był pełen pozytywnych emocji.

Tekst: Monika Denkiewicz

Zdjęcia: Sławomir Mielnik/ Nowa Trybuna Opolska 

Wakacyjne wspomnienia

07.09.2016
"Wakacyjne wspomnienia, czyli jak bardzo ZAZ lubi swoją pracę"

1 września wróciliśmy do pracy, po miesięcznym urlopie. W poniedziałek, 5 września odbyło się spotkanie organizacyjne,
otwierające jesienno - zimową połowę roku. Podsumowaliśmy wszystkie akcje promocyjne działań Fundacji, prowadzone w zeszłym roku.
Były liczby, podsumowania i życzenia kreatywności na kolejne dni pracy. 

lato.jpg

W taką pogodę jednak praca to nie wszystko. Jest ciepły wrześniowy dzień, to dobry czas na odkurzenie wakacyjnych wspomnień.
Chodzę, więc po pracowniach i pytam o miniony miesiąc.


" Jeśli chcesz napisać o wakacjach, napisz, że to dobrze, że już wróciliśmy do pracy" - słyszę w Pracowni Artystycznej. Już wiem, że można chcieć się wyspać, ale atmosfera w pracy, jest tym, czego naprawdę może brakować, podczas sierpniowej przerwy. 
Siedzę chwilkę, ale słychać głównie milczenie. Niektórzy opowiadają, że opiekowali się swoimi dziećmi. " praca tutaj bardziej mnie relaksuje".

" Mnie nie chciało się wracać do pracy"- mówi jeden z moich kolegów.

" Chwile spędzone z najbliższymi są bezcenne, kilka godzin spacerowałem z córką po ZOO". 

" Jak będziesz pisała o wakacjach, napisz też o swoich" , usłyszałam dziś rano, od instruktora. 

 Mój urlop pachniał morską bryzą i goframi. Obejrzałam pierwszą w swoim życiu wystawę Lego i odkryłam, że z wiekiem, człowiek coraz bardziej lubi kreskówki :) 

Mamy nadzieję, że czas, do następnego miesiąca urlopowego, upłynie nam na wyłącznie dobrych pomysłach i udanych akcjach promujących działania naszego " DOM"-u. Śledźcie naszą stronę internetową. Już niedługo nowości. 

Tekst: Monika DenkiewiczStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47