+48 77 44 151 51
 
 

Pracownie

W Zakładzie Aktywności Zawodowej działa
7 profilowanych pracowni oferujących usługi i produkty wykonywane przez osoby niepełnosprawne. Każdą pracownią kiedują specjaliści z danej branży jako istruktorzy zawodu.

więcej

Galerie

Działamy od 2004 r. Zatrudniamy 65 osób. Prowadzimy rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Nasza działalność to nie tylko praca.
Zobacz jak to robimy!

więcej

Sklep

Nasze wybrane artykuły sprzedajemy równiez w internecie.
Specjalnie wyselekcjonowane arcydzieła można zamówic z dostawą do domu.

www.cosnaprezent.com

więcej

 
   
 

Wakacyjne wspomnienia

07.09.2016
"Wakacyjne wspomnienia, czyli jak bardzo ZAZ lubi swoją pracę"

1 września wróciliśmy do pracy, po miesięcznym urlopie. W poniedziałek, 5 września odbyło się spotkanie organizacyjne,
otwierające jesienno - zimową połowę roku. Podsumowaliśmy wszystkie akcje promocyjne działań Fundacji, prowadzone w zeszłym roku.
Były liczby, podsumowania i życzenia kreatywności na kolejne dni pracy. 

lato.jpg

W taką pogodę jednak praca to nie wszystko. Jest ciepły wrześniowy dzień, to dobry czas na odkurzenie wakacyjnych wspomnień.
Chodzę, więc po pracowniach i pytam o miniony miesiąc.


" Jeśli chcesz napisać o wakacjach, napisz, że to dobrze, że już wróciliśmy do pracy" - słyszę w Pracowni Artystycznej. Już wiem, że można chcieć się wyspać, ale atmosfera w pracy, jest tym, czego naprawdę może brakować, podczas sierpniowej przerwy. 
Siedzę chwilkę, ale słychać głównie milczenie. Niektórzy opowiadają, że opiekowali się swoimi dziećmi. " praca tutaj bardziej mnie relaksuje".

" Mnie nie chciało się wracać do pracy"- mówi jeden z moich kolegów.

" Chwile spędzone z najbliższymi są bezcenne, kilka godzin spacerowałem z córką po ZOO". 

" Jak będziesz pisała o wakacjach, napisz też o swoich" , usłyszałam dziś rano, od instruktora. 

 Mój urlop pachniał morską bryzą i goframi. Obejrzałam pierwszą w swoim życiu wystawę Lego i odkryłam, że z wiekiem, człowiek coraz bardziej lubi kreskówki :) 

Mamy nadzieję, że czas, do następnego miesiąca urlopowego, upłynie nam na wyłącznie dobrych pomysłach i udanych akcjach promujących działania naszego " DOM"-u. Śledźcie naszą stronę internetową. Już niedługo nowości. 

Tekst: Monika Denkiewicz
" Lato w ZAZ"

26.07.2016
" Lato w ZAZ, czyli jak spędzamy ostatnie dni przed urlopem"
Z lekkim opóźnieniem, związanym z chorobą redaktora, prezentujemy ostatnie, wakacyjne, przedurlopowe wydarzenia. A dzieje się bardzo wiele. Nie zwalniając tempa, ani na chwilę nabywamy nowych umiejętności. Zawieramy nowe znajomości. 

19 i 20 lipca 2016 roku odbyły się warsztaty z wykonywania notesów. Każdy z uczestników wykonał własnoręcznie co najmniej 2 takie produkty. Do ich wykonania posłużyły ręcznie barwione tkaniny. Wszystko to działo się pod czujnym Pani Joanny Ołubczyńskiej.

6.jpg

22 lipca 2016 miało miejsce międzynarodowe, międzykulturowe  i międzykontynentalne spotkanie. Wizyta była związana ze Światowymi Dniami Młodzieży, w Krakowie. Goście pochodzili z Włoch oraz z Malawi, w Afryce.  Byli podzieleni na 3 grupy. W Pracowni Poligrafii, robili buttony, a w Pracowni Artystycznej, pieczątki na torby. " Wyszliśmy na korytarz, bo nie mieściliśmy się w pracowni - mówi Magda.  "Każdy zabrał ze sobą, własnoręcznie ozdobioną torbę".

2.jpg.jpg

- " To bardzo pozytywni i wciąż uśmiechnięci ludzie. Od jednego z nich dostałem button, który wspólnie zrobiliśmy." - słyszę od Michała.

- " Fajnie, że czasem dzieje się coś takiego. Dobrze się razem bawiliśmy" - mówi Mateusz.
Środowiskowy Dom Samopomocy zapewnił międzynarodowym  gościom kilka ciekawych aktywności. Jedna grupa robiła sałatkę, a dwie miały zajęcia muzyczne - opowiada instruktorka. Nie wszystkie zaplanowane zabawy wyszły tak, jak tego chcieliśmy.
" Miała na to duży wpływ, różnorodność kulturowa. Malawijczycy śpiewali swoje afrykańskie melodie, Włosi nucili " Felicitę". Ciekawie wyszło natomiast zadanie z krzesłami, gdy muzyka ucichła, każdy musiał mieć swoje miejsce. Było przy tym dużo śmiechu. Dość kłopotliwe było pokonywanie bariery językowej." - usłyszałam od terapeutki".
3.jpg

" Spotkanie przebiegło w atmosferze uśmiechu i integracji" - puentuje Ania, a ja żałuję, że kolejne ciekawe wydarzenie, przypadło na czas mojego zwolnienia. Te kilka dni miało naprawdę dużo uroku.  Mamy nadzieję, że będzie ich więcej.

Tekst: Monika Denkiewicz

Zdjęcia: Profil społecznościowy Fundacji (https://www.facebook.com/DOMopole/?fref=ts), oraz zdjęcia Magdaleny Żarnowieckiej

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47