+48 77 44 151 51
 
 

Pracownie

W Zakładzie Aktywności Zawodowej działa
7 profilowanych pracowni oferujących usługi i produkty wykonywane przez osoby niepełnosprawne. Każdą pracownią kiedują specjaliści z danej branży jako istruktorzy zawodu.

więcej

Galerie

Działamy od 2004 r. Zatrudniamy 65 osób. Prowadzimy rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Nasza działalność to nie tylko praca.
Zobacz jak to robimy!

więcej

Sklep

Nasze wybrane artykuły sprzedajemy równiez w internecie.
Specjalnie wyselekcjonowane arcydzieła można zamówic z dostawą do domu.

www.cosnaprezent.com

więcej

 
   
 

BIAŁY KRUK NA SILESIA BAZAAR W KATOWICACH

13.11.2016

Zakład Aktywności Zawodowej wraz ze swoją marką Galerią Biały Kruk  po raz pierwszy weźmie udział w targach sprzedażowych SILESIA BAZAAR 2016 w Katowicach w dniach 10-11 grudzień 2016. 

Będziemy tam mieć swoje stoisko ze wszystkim cudownymi produktami wykonywanymi przez nasze pracownie.

Targi to spotkanie najlepszych marek rękodzielniczych  i z dziedziny designu w Polsce.

To ponad 100 wybranych kreatywnych firm, w której znalazł się także nasz BIAŁY KRUK.  

aaaa.jpg

Miejsce targów to piękne hale nowo oddanego centrum wystawienniczo kongresowego w Katowicach - obok znanego katowickiego Spodka:  http://www.mck.katowice.eu/

Targi są miejscem prezentacji i sprzedaży produktów - czas przed świąteczny będzie temu sprzyjać.

 Jesteśmy już reklamowani w całej Polsce przez organizatorów na oficjalnych stronach SILESIA BAZAAR:

Trochę o targach i jego organizatorach:

================================

Mamy już za sobą czasy oversizowych T-shirtów z jednej z „sieciówek” i prostych mebli oraz akcesoriów. Jesteśmy już zmęczeni tym, że ogromne loga znanych marek zasłaniają elewacje galerii handlowych.

Teraz chcemy czegoś bardziej niestandardowego.

Chcemy także czuć, że kupując coś oddajemy głos poparcia na zdolnych, niezależnych dizajnerów. Niestety na Górnym Śląsku dotychczas ciężko było dotrzeć do wartościowych marek i projektów stąd pomysł organizacji nowego cyklu imprez na pod nazwą SILESIA BAZAAR. Targi o tej nazwie odbywają się od 2014 roku i od tego czasu zorganizowaliśmy już 5 różnych edycji.

W 2016  roku pod tym szyldem będą odbywały się następujące targi: SILESIA BAZAAR, SILESIA BAZAAR Kids i SILESIA BAZAAR Dizajn.

Miejsce naszych targów jest nowoczesne Międzynarodowe Centrum Kongresowego (MCK) w Katowicach, które jest nową ikoną architektoniczną Górnego Śląska. Za sprawą SILESIA BAZAAR Katowice są mekką polskiej i śląskiej mody, biżuterii i dizajnu. Dzięki SILESIA BAZAAR możesz niczym w galerii handlowej przechadzać się alejkami stworzonymi ze stoisk wystawców i podziwiać kreatywny dorobek polskich niezależnych marek.

Organizatorem pierwszych trzech edycji SILESIA BAZAAR było Stowarzyszenie „Green” z siedzibą w Katowicach. Od 2016 roku targi organizuje Fundacja „Colors of Silesia”. Fundacja za główne cele stawia sobie: wsparcie niezależnych projektantów, dizajnerów i artystów, działania na rzecz ich rozwoju zawodowego oraz organizację wydarzeń promujących niezależną modę i dizajn. W ramach swoich działań Fundacja organizuje także cykl warsztatów o nazwie Akademia Mody i Dizajnu oraz angażuje się akcje charytatywne.

Jesteśmy młodzi, niezależni i tworzymy wyjątkowe projekty! Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w naszych imprezach!

http://silesiabazaar.pl/pl/main/#o_nas

"Trafiłam tu przez przypadek."

10.11.2016
"Trafiłam tu przez przypadek." Studentka Pedagogiki Opiekuńczo - Wychowawczej  i Terapeutycznej o praktykach w pracowni poligrafii ZAZ. 


W przypadki nie wierzy. Według niej " wszystko dzieje się po coś". "Każdy człowiek, którego spotykam na swojej drodze, ma w nim swoje zadanie. Ma motywować, inspirować, zaciekawiać."

W tym tygodniu nasz Zakład Aktywności Zawodowej odwiedziła grupa studentów z Pedagogiki Opiekuńczo - Wychowawczej. Grupa została podzielona na kilka pracowni. Do pracowni poligrafii trafiła uśmiechnięta dziewczyna. 
Perspektywa spędzenia kilku dni w babskim towarzystwie bardzo mnie cieszy. Z dziewczyny emanuje optymizm, zaraża pozytywną energią. 
- "Co chciałabyś o sobie przeczytać?" - pytam chcąc poznać dziewczynę
- " Zrób mi reklamę - śmieje się Aga. 
Jestem tego bardzo bliska. Wraz z Agnieszką, na twarzach moich zapracowanych kolegów pojawił się uśmiech. Przekonała do rozmowy nawet tych, którzy dotychczas milczeli. Onieśmieliła rozgadanych. Nic dziwnego. 
Jest otwartą, młodą osobą, która wie czego chce. Takie osoby naprawdę dają się lubić.  " 
-"Wiedziałam, że chcę iść na pedagogikę. Teraz jestem na III roku. Nie wiem jeszcze, czy będę pracować, z dziećmi czy z dorosłymi."  Według mnie, z kimkolwiek Agnieszka będzie pracowała, będzie to robiła z taką energią i zaangażowaniem, z jakim chce poznać cały ZAZ. 

Tworzy nadruki na torby i chodzi z pracownikami na rehabilitację. Chce wiedzieć na czym polega specyfika naszej pracy.
Dziś Aga kończy swoją przygodę z Zakładem Aktywności Zawodowej. Każdy z nas chce ją zatrzymać. Ja też nie wierzę w przypadki. Agnieszka przyszła do pracowni poligrafii, nie tylko po to by nauczyć się czegoś od niepełnosprawnych. Ona sama przypomniała nam, że spotykanie nowych ludzi daje nam szansę poznania samych siebie na nowo. Jest pretekstem do kolejnego otwarcia się na świat. 

Tekst: Monika Denkiewicz
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47