+48 77 44 151 51
 
 

Pracownie

W Zakładzie Aktywności Zawodowej działa
7 profilowanych pracowni oferujących usługi i produkty wykonywane przez osoby niepełnosprawne. Każdą pracownią kiedują specjaliści z danej branży jako istruktorzy zawodu.

więcej

Galerie

Działamy od 2004 r. Zatrudniamy 65 osób. Prowadzimy rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Nasza działalność to nie tylko praca.
Zobacz jak to robimy!

więcej

Sklep

Nasze wybrane artykuły sprzedajemy równiez w internecie.
Specjalnie wyselekcjonowane arcydzieła można zamówic z dostawą do domu.

www.cosnaprezent.com

więcej

 
   
 

" Do Białowieży wróć"

01-01-1970

 " Do Białowieży wróć", czyli wycieczka z drugiej ręki. Nie tylko o faunie i florze


Zespół Golec Orkiestra napisał piosenkę o swojej rodzinnej miejscowości. Pozwolę sobie sparafrazować jej tytuł i napisać o tegorocznej wycieczce Zakładu Aktywności Zawodowej. 

DSC_0375.JPG
Nie byłam. Nie mogłam. Tym razem, jednak wycieczka jeszcze się nie zaczęła, a ja już żałowałam. Hotel usytuowany w środku lasu. Wokół dziewicza przyroda.

DSC_0441.JPG

" Zastanawiałem się, czy nie kupić tam domu.", słyszę od jednego z kolegów. " Po Puszczy oprowadzała nas piękna, młoda Białorusinka", mówi ktoś inny. Te kobiety są tam jakieś inne - opowiada kolejny. 

DSC_0470.JPG

Dopytuję,  jakie i słyszę słowo, które gwarantuje mi dobry nastrój do końca dnia. "Takie niewytynkowane. No wiesz takie bez kilogramów makijażu". 

Okazuje się, że jest to opis kelnerek w "Pokojach Gościnnych, Białowieskiego Parku Narodowego". 

Pozwalam tematowi płynąć i słyszę : " Po Puszczy po białoruskiej stronie,  oprowadzała nas taka śliczna, młoda Białorusinka. Opowiedziała nam o wielu ciekawych rzeczach. Na przykład o genie dzikości, który dzisiejsze żubry odziedziczyły po dwunastu osobnikach.
Zwierzęta te nazywane były prażubrami. Genu tego dzisiejsze żubry mają jednak mniej. 

DSC_0593.JPG

Kolejnym ciekawym punktem wycieczki ZAZ - u na Podlasie był Ziołowy Zakątek, w Korycinach. Zostały tam dla uczestników wycieczki zorganizowane warsztaty zielarskie. Każdy mógł sobie skomponować swój własny bukiet zapachowy, korzystając z przygotowanych przez organizatorów przepisów. Dostałam taki, w którym znajdował się cynamon, kardamon, imbir, goździki , a przede wszystkim płatki róży. Wszystko to składało się na mieszankę miłosną. 

DSC_0556.JPG

Atrakcje tegorocznej wycieczki Zakładu Aktywności Zawodowej sprawiły, że uczestnicy długo jej nie zapomną. Zapadnie im w pamięć nie tylko cisza, flora i fauna, ale również miejscowi przewodnicy i personel. 

Tekst: Monika Denkiewicz